Навесні, коли весь світ оживає після зимового сну, до нас приходить писанка як провісник світлого Воскресіння Христового.
Писанка – це один із найдавніших та найвідоміших культурних і духовних символів України, шедевр мініатюрного народного живопису. Вона увібрала в себе історію нашого народу, його звичаї, вірування, тонке поетичне бачення краси природи та розуміння законів її розвитку. За легендою доля світу залежить від того,скільки писанок пишеться щороку до Великодня.
7 березня 2023 року у відділі мистецтв відбувся майстер-клас із писанкарства від Назара Божинського, доцента кафедри дизайну Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасниками майстер-класу стали учні 10 класу КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області».
На початку майстер-класу до уваги присутніх була презентована книжкова виставка «Маленький скарб великої країни», документи з якої розповідають про мистецтво писанкарства на Україні. Потім Назар Божинський докладно інформував про методику та матеріали для виготовлення писанок.
На очах у присутніх творилася справжня магія. Адже сам процес виготовлення писанки доволі непростий. В писачок з тонкої жерсті вкладають шматочок воску, розтоплюють віск над полум’ям свічки, ним малюють орнаменти, після чого опускають промальоване воском яйце у оцет, а потім у фарбу певного кольору. Насамкінець знімають віск над полум’ям.
Що заінтригувало всіх присутніх - на майстер-класі використовували природні фарби з кореня марени фарбувальної, з соку бузини, лушпиння цибулі, куркуми, а також бджолиний віск із духмяним ароматом меду.
Майстер давав поради, розповідав цікаві факти з етнографії українського народу. Захоплюючому заняттю створення писанок не стали на заваді повітряні тривоги, які цього дня лунали раз у раз.
Немає коментарів:
Дописати коментар