Сьогодні презентуємо Вам, шановні користувачі, нове надходження до відділу мистецтв ПОУНБ імені І. П. Котляревського.
Книга, яка певною мірою руйнує стереотипні уявлення про традиції українок.
Тож, якщо Ви не знали «Як українські дівчата сватали парубків», чи те, що «Відьма- національна героїня» - не зволікайте і знайомтеся:
«ЧАРІВНІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНОК». Авторка - Лада Лузіна.
392
Л 83
Лузіна, Лада.
Чарівні традиції українок [Текст] / Л. Лузіна. - Х. : Фоліо, 2020. - 63 p. : іл. - : Ukrainian women's magic traditions. - Текст англ. мовою.
На обкладинці: Luzina, Lada "Ukrainian women's magic traditions".
Із передмови:
«…Читаючи зараз про чарівні традиції українок, ти не припиняєш дивуватися, якими унікальними Вміннями і Навичками володіли наші предки! Яку особливу роль відігравала жінка в українській общині! І з яких прадавніх глибин йдуть ті чи інші звичаї!
На жаль, у наш час, що так швидко спливає, ми забули себе – забули і свою особливість, і свою унікальність, і свої чари, отримані у спадок…
Якщо у наслідок тотальної амнезії ти не можеш згадати своє ім’я, імена своїх дітей та батьків, свою домашню адресу, свою країну і причину, чому ти тут живеш…не дивно, що тобі важко відповісти на запитання: хто ти?
Теж саме із чарівними традиціями наших праматерів… без них ми не згадаємо і головного: хто ми такі!».
Книга складається із 29 розділів.
Видання ілюстроване сучасними та історичними, документальними та художніми світлинами, які у своєму поєднанні є символічною демонстрацією генетичного коду українок.
14 жовтня – нині, на державному рівні, ми відзначаємо День захисника України; здавна - День українського козацтва; за церковним календарем - це свято Покрова Богородиці, а ще –найвідоміший та шанований у нас день жіночої сили.
«..Увечері напередодні Покрови радили набрати в миску води і читати над нею примову:
На небі зірки хороводяться,
На землі всі парами водяться.
Благослови, Боже, й мене на шлюб теж.
Благослови на вінчальний вінець.
Поклади моєму дівоцтву кінець…»
Для тих, хто не встиг на Покрову, не засмучуйтеся, адже попереду «Дні жіночої долі» (див. у розділі) та «Суджений у вечір на Андрія»:
«На Святці ворожили на різноманітні теми, а ось на Андрія (13 грудня за нашим стилем) – виключно на судженого…
На Андрія панянки дореволюційного Києва йшли на богослужіння до Андріївської церкви, а після служіння виходили на паперть храму і запитували ім’я у першого чоловіка, якого зустрічали…».
Більше - читайте у розділах книги.
«П.С. Історії цього альбому – лише мала частка. Більш детально про чарівництво наших предків і про витоки цього чарівництва я розповім у майбутніх книгах « Давні боги і святі міста Києва», «Київ. Місто відьом».
Лада Лузіна
За посиланням Ви зможете переглянути сторінки книги «ЧАРІВНІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНОК» :
https://youtu.be/-Y_4KJTPF6U
Чекаємо на нові видання і принагідно вітаємо авторку з Днем народження, який саме сьогодні відзначає Лада Лузіна.
Для шанувальників творчості письменниці нагадуємо, що у фондах бібліотеки знаходиться добірка попередньо видрукуваних книги авторки.
Для зацікавлених у пізнанні традицій пропонуємо книги із фондів відділу:
391
К 71
Косміна, Оксана Юліївна.
Українське народне вбрання [Текст] / О. Ю. Косміна. - К. : Балтія-Друк, 2017. - 64 с. : іл. - Укр., англ. та рос. мовами.
На обкл. автор не вказ.
Немає коментарів:
Дописати коментар