неділя, 27 травня 2018 р.

Тайнопис української вишивки від Марії Чумарної

Два дні тривав у ПОУНБ імені І.П. Котляревського книжковий ярмарок «ПОШУК» («Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги»). Він став для Полтавщини великим святом. В рамках виставки-ярмарку було презентовано безліч книжкових новинок, відбулося багато майстер-класів, дискусій та творчих зустрічей. 
Одним із цікавих заходів, що пройшов у відділі мистецтв Бібліотеки, стала зустріч з педагогом, поетесою, громадською діячкою, членом Національної спілки письменників України, засновницею авторської українознавчої школи Марією Чумарною.
Марія Іванівна Чумарна (Чепурко; 19 серпня 1952, село Рекшин Бережанського району Тернопільської області) – українська поетеса, педагог, журналіст, громадсько-культурна діячка. Член Національної спілки письменників України. Засновниця авторської українознавчої школи.
1975 року закінчила філологічний факультет Львівського університету. У місті Збараж працювала вчителем, літературним працівником і завідувачем відділу листів районної газети, керувала літературною студією «Заспів». Працювала журналістом у місті Сколе Львівської області. У Львові працювала в обласній організації товариства книголюбів, у редакціях багатотиражної газети, заводського радіомовлення у виробничому об’єднанні «Мікроприлад».
Від 1991 року засновниця та директор Приватної авторської школи Марії Чумарної. У 2000-2006 роках була директором авторської школи «Тривіта». Від 2006 року працює редактором і ведучою авторських програм «Літературний Львів» і «Феномен України» на Львівському телебаченні. Науковий керівник освітньо-методичного центру «Родина» (1991). Член жіночої асоціації «Взаємодія» (1998) і Ради Всеукраїнського товариства імені Григорія Ващенка (від 2000 року). Автор поетичних збірок «Сонячна музика» (1982), «Земля між вогнями» (1986), «З глибин» (1991), «Стрітення» (2000), «Вихід» (2002).
Автор наукових розвідок «Педагогіка любові», «Мандрівка в українську казку» та «З початку світу. Україна в символах»; афоризмів «Думки навздогін».
Лауреат літературної премії «Благовіст» (2005).
Познайомились із письменницею та її творчістю студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
Марія Чумарна – автор досліджень про символіку українських народних казок, календарно-обрядових пісень, дум. Вивчає вона й потаємні коди української вишивки.
Марія Іванівна представила присутнім своїм книги: «Код української вишивки», «Тайнопис вишивки», «Вишивання долі». В них йдеться мова про потаємні коди української орнаментальної символіки, яка поглиблює тему космічного буття людини в потоках світлоносних енергій матеріального світу. Вони містять розмаїття барв та форм вишиванок, зразки із центральних областей України, Полтавщини, Черкащини, Київщини, а також Волині, Буковини, Тернопільщини та Львівщини.

Цікаві видання Марії Чумарної викликають позитивні емоції та вражають змістовим наповненням і яскравим оформленням. За словами письменниці, вишивка твориться саме за кодами невидимого космосу, вона захищає тіло в певних енергетичних точках. А символи вишиванок – як мереживо променів невидимого світла, що проникає у наше тіло через точки рунічного тайнопису.

Немає коментарів:

Дописати коментар