Читати книжки про мистецтво завжди цікаво. Сьогодні ще про одну книгу, яку варто прочитати.
Клочко, Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні / Д. Клочко. - К. : ArtHuss, 2019. - 256 с. : іл.
Книга «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» – нове надходження до фонду відділу мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського. Вона вийшла минулого року у видавництві «ArtHuss».
Написала книгу мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко – авторка багатьох статей (у газеті «День», журналах «Книжник-review», «Книжковий клуб» «ARTLine»). Більше десяти років вона займалася видавничою справою, створювала видавництва, авторські проекти (зокрема – альбоми про творчість Йогана Пінзеля, Владислава Городецького, Ольги Рапай, Сергія Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України, путівники і серії перекладів), була експертом та членом жюрі конкурсів, започаткувала перекладацьку премію Metaphora.
Пропонуємо при нагоді переглянути лекції Діани Клочко:
Книга «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» знайомить читачів із 65 художніми творами, створеними на території нашої держави, які мають значну мистецьку цінність: від ікони VІІ століття до картин, створених вже у час, близький до сьогодення.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikcgZzqf2WAMkmD_1hq8LinNCQJnDdUPq3EI7FvSXrTANonD8Zplc6nEltTxV7oBDTVEproXyTLsVy-26jmeIPM3XojlznGaP3PuB6AumTWb3e7vqjmBhEol2j2Dpx3rUvKVcpNYe6jnM/s320/IMG_20200501_133623.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKVmVq5Aav6ZsfcxA_-QBGTaQG_WOvrvdp63u2ICG2Do4X_1eWP2iwTK9Gudp7l9Ow6feZyCGt8iX35bKD7A7cPD6BmO_omBnKKBOPj-Uc3f3fqspdnTuo3Htq0ZFDGfX7Fcuiv_ehkC8/s320/IMG_20200501_133551.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikcgZzqf2WAMkmD_1hq8LinNCQJnDdUPq3EI7FvSXrTANonD8Zplc6nEltTxV7oBDTVEproXyTLsVy-26jmeIPM3XojlznGaP3PuB6AumTWb3e7vqjmBhEol2j2Dpx3rUvKVcpNYe6jnM/s320/IMG_20200501_133623.jpg)
Кожне зображення супроводжується текстом, в якому розповідається про митця та історію створення твору, а також пояснюється, чому ця робота є шедевром.
Книга багатьом може подарувати чимало відкриттів і викликати нестримне бажання здійснити тур по художніх музеях України, щоб побачити згадані в ній твори вживу.
Детальніше про книгу Діани Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» за посиданням: https://www.arthuss.com.ua/shop/65-shedevriv.
Книга Діани Клочко «65 українськиї шедеврів. Визнані й неявні»:
- переможець премії ім. Юрія Шевельова за художню та наукову українську есеїстику в 2019 році!
- переможець ЛітАкцент 2019 року у номінації «літературознавство, есеїстика і художній репортаж»!
13 квітня 2020 року Діана Клочко розповіла про книгу «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» https://www.youtube.com/watch?v=utzopjmeW5E
З книгою можна ознайомитись у відділі мистецтв після закінчення карантину.
Немає коментарів:
Дописати коментар