неділю, 28 травня 2023 р.

Відкриття виставки картин Андрія Гордієнка «Пробудження духу»

26 травня 2022 року у відділі мистецтв обласної бібліотеки розпочала роботу виставка художніх творів учасників «Мистецького штабу»
Один з організаторів Штабу та його активний учасник, полтавський художник Андрій Гордієнко став куратором саме для художників. 
28 травня 2023 року відкрили у нашому арт-просторі його ПЕРСОНАЛЬНУ виставку з промовистою назвою «Пробудження духу»…

У художника є цілий цикл картин з такою назвою. Вони по’вязані з темою козацтва, національних традицій.
Ми всі зараз відчуваємо ПРОБУДЖЕННІЯ ДУХУ, сильне єднання нації, сплеск любові до всього українського…
Експозиція складається із 15 полотен, у яких митець відтворив ідею «Пробудження ДУХУ», а разом вони привертають увагу не лише майстерним виконанням, а й особливою самобутньою манерою, впливають на почуття глядачів…


Для того, щоб більше дізнатися про художника, на початку заходу відвідувачам запропонували переглянути короткометражний фільм студента Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Андрія Степанюка «Мистецтво на війні». Андрій Гордієнко є одним із героїв цієї картини.

Довідка:
Андрій Миколайович Гордієнко народився 15.06.1983 року у с. Стасі Диканського району Полтавської області. 

Малювати почав у 5 років. Успадкував художній талант від дідуся. 
Навчався в Полтавській дитячій художній школі. 
2007 р. закінчив Харківське державне художнє училище (нині – Харківський Фаховий Вищий Художній Коледж) за спеціальністю «Художник-оформлювач».
Професійно займався гравіюванням граніту. Працював художником в дитячому журналі «Сашка».
Учасник багатьох мистецьких акцій та виставкових проєктів.
Персональні виставки художника відбулися у Диканьці, Харкові.
Був учасником Всеукраїнської виставки «Невловний птах» до 300-річчя Г. Сковороди у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
Викладає малювання для дітей ВПО у Хабі мистецтва та здоров’я від «Зело». На заняттях знайомить дітей з нестандартними та оригінальними техніками живопису та графіки. Це кляксографія, ниткографія, монотипія, малюнок каракулем та інші. 
Працює у різних жанрах. Особливе місце в творчості Андрія Гордієнка займає стріт-арт, його різні творчі напрямки.
Автор патріотичних муралів на блок-постах в Полтавській області. 

Професійну майстерність художника, його прагнення розвитку і великий творчий потенціал відзначив Юрій Самойленко – заслужений діяч мистецтв України, Голова Правління Полтавської обласної організації Національної Спілки Художників України.Підтримати та привітати Андрія з відкриттям виставки прийшли друзі, однодумці: 
Вікторія Дрюцька  – керівниця відділу маркетингу «ВІТАЛФУД» – компанії, яка долучилася до створення та організації  заходів «Мистецького штабу (директор – Богдан Мотляк);
Надія Коновалова – очільниця відділу маркетингу та реклами ТРЦ «Київ»; 
Олександр Калашник – викладач Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, директор Всеукраїнського кінофестивалю документального кіно "Полтава-Док", член Національної спілки кінематографістів України;
Вадим Шульга – художник;
Ростислав Шевченко – письменник, видавець і громадський діяч;активні учасники «Мистецького штабу», творчі особистості: 
Алла Третяк – художниця, поетеса; Ярослава Ломазька – художниця, дизайнерка (яка завжди створює вишукані, образні у своєму художньому рішенні афіши); музиканти та поети В’ячеслав Кузнєцов та Ярослав Богомолов.
Хочеться відзначити цікавий спектр робіт, представлених в експозиції. Це й графічні картини історичної тематики, сповнені патріотичним духом.
Представлені портрети виданих особистостей: режисера, актора, драматурга Леся Курбаса;  філософа Григорія Сковороди, легендарного українського полководця Івана Сірка.
Окремо виділяється цикл «Пробудження духу». 

Серед експонатів виставки – декілька робіт 11-річної Злати Гордієнко. Донька художника теж захоплюється мистецтвом. Навчається у Полтавській дитячій художній школі. Гостей вернісажу чекала приємна несподіванка. Їм запропонували створити картину. Над нею працювали по черзі усі бажаючі.А результат вразив усіх! Завдяки спільному творчому натхненню та професійності художників Андрія Гордієнка та Андрія Деменка портрет Івана Петровича Котляревського вийшов дивовижним: таким яскравим, теплим, виразним. 


І відтепер він прикрашатиме арт-простір відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. 
Ми дуже вдячні Андрію за такий значущий подарунок!!!
Виставка Андрія Гордієнка  «Пробудження духу» триватиме до 22 червня.


Немає коментарів:

Дописати коментар