3 квітня 2025 року у відділі мистецтв Ольга Чепіль – викладач Полтавського фахового коледжу мистецтв імені Миколи Лисенка, музикознавець, член Національної спілки композиторів України, провела лекцію «Віртуоз і вчитель – Й.С. Бах», присвячену святкуванню 340-річчя від дня народження Й.С. Баха – відомого німецького композитора, органіста, педагога, винахідника та конструктора музичних інструментів.
«Бах не струмок, а океан твоє імя», – сказав великий німецький композитор Людвіг ван Бетховен, адже в музиці Баха звучить радість, скорбота, плач, сміх – усі ці почуття, перетворені на звуки, вриваються плачем до людських сердець і душ, перевертають, очищають і прощають; забирають слухачів зі світу суєти у світ спокою та філософського споглядання.
Недарма кажуть, що музика Баха – це мова Бога, вона вся спрямована у небо. Її секрет надзвичайної оригінальності, неповторності, новизни нерозгаданий і досі.
Ніякі потрясіння не в змозі похитнути любов людства до музики Баха, вона залишається тією скелею, об яку розбиваються всі хвилі «життєвого моря».
Композитор, написав близько тисячі музичних творів, він залишив музику в усіх жанрах, окрім опери та балету. Йоган Себастьян Бах увійшов в історію музики, як великий майстер поліфоннії і контрапункту, як музикант-віртуоз та імпровізатор.
Відвідувачі в захопленні прослухали найвідоміші твори Баха – «Токката і фуга ре мінор», п’єсу «Жарт» з оркестрової сюїти №2 для флейти і камерного оркестру, прелюдію фугу до мажор.
Гості відмітили прекрасні моменти радості, піднесення, захоплення, що дарує людям музика Баха.
Цей захід присвячений світлій пам’яті Тамари Парулави, композиторки, диригента, музикознавиці, громадської діячки, яка трагічно померла минулого року. Лекція була запланована нею, щоб розповісти людям про прекрасну неймовірну музику, що подарував світу Й.С. Бах.
Немає коментарів:
Дописати коментар