неділя, 3 листопада 2024 р.

Музична імпреза «Леся Дичко – творчий портрет» та відкрите засідання Полтавського обласного осередку НСКУ

30 жовтня ми із болем дізналися сумну новину. Трагічно загинула Тамара Георгіївна Парулава, полтавська композиторка, музикознавиця, педагог, культурно-освітня і музично-громадська діячка, голова ПООНСКУ, художній керівник ГО «Молодіжний музичний театр «ПарМіКо», лауреат і дипломант Всеукраїнських і Міжрегіональних театральних фестивалів, викладач вищої категорії ПФКМ імені М. В. Лисенка, ініціатор, куратор та ведуча багатьох творчих заходів.
Неможливо підібрати слова, щоб описати глибину втрати, яку відчуває кожна людина, яка була знайома з Тамарою Георгіївною. І тому, що це сталося раптово, біль втрати відчувається особливо гостро. 


Творчі проєкти живуть доти, доки є люди, які їх ініціюють і просувають. Саме такою людиною була Тамара Георгіївна, вона з палким завзяттям займалася організацією численних конкурсів, фестивалів, концертів… Завжди була щирою, привітною, мудрою, стриманою,  виваженою в думках і словах. Усі її заходи були інформаційно багаті та емоційно насичені. В усі свої проєкти вона вкладала любов, душу.
Тамара Георгіївна готувала музичну імпрезу до ювілею Лесі Василівни Дичко, ім’я якої входить до кола найяскравіших митців сучасності та гідно репрезентує українську музичну культуру в світовому контексті. 24 жовтня 2024 року Леся Василівна відсвяткувала свій 85-річний ювілей.
Без неї неможливо було б уявити собі розвиток сучасної хорової музики в Україні.
На жаль, провести цей захід Тамара Георгіївна не встигла.


Члени Полтавського обласного осередку Національної Спілки композиторів України: музикознавці, викладачі Ольга Чепіль та Галина Полянська; композитори Сергій Горюнович, Володимир Карлаш та Юлія Корженко зібралися 3 листопада для проведення музичної імпрези «Леся Дичко – творчий портрет» та відкритого засідання Полтавського обласного осередку НСКУ.




Це – присвята Тамарі Парулава та її останньому заходу. 

Разом із президентом творчого громадського об’єднання «Гілея» – камерного хору «Гілея» Світланою Гогохія та заслуженою журналісткою України Наталією Святцевою вони висвітлили найважливіші сторінки життєвого шляху, особливості творчості та зв’язки Лесі Дичко з Полтавою і Полтавщиною, адже батько композиторки – із Зінькова. І про своє коріння Леся Василівна не забуває. 



Прозвучали у відеозапису твори Лесі Дичко (у виконанні камерного хору «Гілея»).
Присутні мали можливість переглянути відеосюжет із записом виступу Лесі Дичко (автор – Наталія Святцева, 2017 р.).
Згадувати, слухали записи, ділитися спогадами про Лесю Василівну та Тамару Георгіївну.

Прозвучали також твори композиторів Полтавщини (Т. Парулава, С. Горюновича, В. Карлаша, Ю. Корженко), що були виконані на Міжнародному музичному фестивалі «Київ Музик Фест-2024», в оргкомітеті якого багато років бере участь Леся Василівна.   






Сама ж Леся Василівна не уявляє свого життя без музики: «Я маю дуже щасливу долю. Все життя я віддала музиці. I якби мені запропонували все спочатку, я б знову обрала музику. Музика, музика і тільки музика».

Нагадуємо, що у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Петровича Котляревського діє книжкова виставка «Ода музиці», підготовлена до 85-річчя від дня народження Лесі (Людмили) Василівни Дичко.

Немає коментарів:

Дописати коментар