четвер, 25 лютого 2021 р.

«В обіймах бабусиних традицій»: Виставка творів майстрів – носіїв елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція вузлової ляльки Полтавщини»

 
Лялечка маленька.
Хрестик замість ротика,
В нім – душа рідненька.
Неоніла Горбенко

Виставка «В обіймах бабусиних традицій» діятиме у відділі мистецтв ПОУНБ імені І. П. Котляревського до 23 березня 2021 року.
Вона відкрилась 25 лютого в рамках проєкту представлення творчості майстрів – носіїв елементів нематеріальної культурної спадщини Полтавщини, внесених до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини (НКС) «Традиція вузлової ляльки Полтавщини».


Організаторка та ведуча заходу Наталія Свиридюк, завідувачка відділу ОЦНТ КОР, розповіла присутнім, що новий культурно-мистецький проєкт планується реалізувати впродовж 2021 року. 
Він започаткований Обласним Центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та буде реалізуватися спільно з відділом мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.


Проєкт направлений на збереження, популяризацію, а головне, розвиток НКС Полтавської області.
Елемент «Традиція вузлової ляльки Полтавщини» внесено наказом Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації від 17.07.2020 № 92 до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Представлення НКС Полтавської області почалося з елемента «Традиція вузлової ляльки Полтавщини», виставкою «В обіймах бабусиних традицій!», що об’єднала майстрів з лялькарства – носіїв елемента, та в рамках цієї виставки – персональною виставкою майстрині з лялькарства та традиційних вінків, журналістки, художниці Вірі Черняк «Мотай! Асоціації…».
Своїх лялькових красунь демонструють 25 майстринь, які з усіх видів творчості вибрали саме ляльок.  А може, це ляльки обрали їх...


Вони є учасницями міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, ярмарків, майстер-класів, конкурсів. 
Досліджують, зберігають, розвивають традиції давнього виду народного мистецтва – лялькарства.

Висловлюючи своє бачення народних традицій і вірувань, майстрині залучають творчу фантазію, уяву, життєвий досвід і втілюють у своїх ляльках оригінальні, неповторні, яскраві, самобутні образи. 

Не дивно, що кожна лялька виходить унікальною за декоративним оформленням, змістовним та образним рішенням.


Більшість представлених ляльок мають унікальну історію, адже виготовлено їх за описами майстринь старших поколінь.Відчувається, що створені всі вони із великою любов’ю.


Автори робіт, що склали експозицію, відроджують давні традиції і водночас наповнюють їх новим змістом.
Під час заходу майстрині отримали каталоги виставки «Народна іграшка Полтавщини. Історія. Мистецька традиція. Сучасність», які підготували працівники ОЦНТ КОР.Сюжет про відкриття виставки від телеканалу "Центральний":


https://youtu.be/ssgAnxlfkck


Немає коментарів:

Дописати коментар