субота, 29 квітня 2023 р.

Відкриття виставки картин Дмитра Астахова «Гармонія у чорно-білому»

 29 квітня 2023 року у відділі мистецтв відбулося відкриття виставки картин молодого талановитого художника-аматора Дмитра Астахова «Гармонія у чорно-білому». 

вівторок, 25 квітня 2023 р.

понеділок, 24 квітня 2023 р.

Майстер-клас із зачіски та мистецтва візажу «Національна ідентичність в українському образі»

 Із сивої давнини, із ледь примерклих з часом фресок, із легенд, казок, пісень і наукових досліджень приходять до нас образи та настрої далекого минулого. Український народний одяг, головні убори, зачіски, взуття формувалися під впливом кліматично-географічних, соціально-економічних обставин, складностей політичного й культурного розвитку. 

Волоссю наші предки надавали головного, сакрального значення. Вони вважали, що саме через волосся тіло черпає силу. 

Які чоловічі стрижки були розповсюджені за козацьких часів? Чому у козаків були довгі чуби? Жіночі зачіски – які вони? На ці та інші питання отримали відповіді під час майстер-класу із зачіски та мистецтва візажу «Національна ідентичність в українському образі», який відбувся 24 квітня 2023 року у відділі мистецтв. Учасниками майстер-класу стали  учні 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги .

Назар Божинський, доцент кафедри дизайну НН Інституту культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка, підготував змістовну розповідь про стародавні чоловічі стрижки: «під чуб», «під польку», «під макітру», «чуприна». Ці способи були поширені у багатьох народів, але в деталях відрізняються, мають свій національний колорит. Продемонстрував Назар Божинський і найпоширеніші жіночі зачіски. 

Родзинкою став майстер-клас із візажу, який провела Оксана Гетьман, викладачка кафедри дизайну. На обличчі дівчини-моделі яскравими кольорами притягував погляди присутніх  макіяж в стилі головної героїні мультфільму «Мавка. Лісова пісня».  



пʼятниця, 21 квітня 2023 р.

Цінний подарунок полтавських композиторів


Фонд відділу мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського поповнився унікальним виданням. 


Це подарунок Полтавського обласного осередку Національної спілки композиторів України   (Голова – Т.Г. Парулава).


четвер, 20 квітня 2023 р.

Альманах «Народжені у вишиванці: українки в історії»



 Без перебільшення і з гордістю можна константувати, що про жінку-українку в світі ходять легенди. Українки ставали королевами, впливали на політику великих держав, робили наукові відкриття, засновували школи і писали книжки.

пʼятниця, 14 квітня 2023 р.

Лекція «Український модерн»

 В теплій, дружній атмосфері відбулася лекція Олега Лебединського, відомого полтавського краєзнавця, керівника проєкту «Полтава 3 D», у відділі мистецтв 13 квітня 2023 року. 

вівторок, 11 квітня 2023 р.

Великодній вернісаж у відділі мистецтв


У рамках спільного культурно-просвітницького проєкту Полтавського обласного осередку НСМНМУ, відділу мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського та закладів освіти, що здійснюють підготовку фахівців галузей культури, мистецтва та креативних індустрій, «Шлях до Перемоги!», відкрили виставку творів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини.

Вона приурочена світлому святу Воскресіння Христового, яке символізує перемогу життя над смертю, зміцнює віру, спонукає до добра і милосердя!


субота, 8 квітня 2023 р.

Лекція-концерт «Квітка Цісик – душа України»

 

«Мені тато дав любов до української пісні, мені тато показав, що то є – українська пісня. І яка вона є лірична, і яка вона – промовляє до серця».   

                                         Квітка Цісик
4 квітня співачці Квітці Цісик виповнилося б 70 років…Час не владний над піснями у її виконанні…
8 квітня працівники відділу мистецтв запросили шанувальників її творчості на лекцію-концерт  «Квітка Цісик – душа України», присвячену жінці із красивою та щирою душею, яка прославила українську культуру, українську музику своїм неймовірним голосом на весь світ. 

Година натхнення «Чарівний світ мистецтва»

 На зустріч із прекрасним 7 квітня 2023 року до відділу мистецтв завітали студенти та викладачі  НН інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Бібліотекарки підготували змістовну розповідь про історію і сьогодення Бібліотеки, докладно зупинившись на роботі відділу мистецтв: ознайомили гостей з яскравими виставками, експонованими у затишному залі, акцентувавши увагу на музичних перлинах сектору нотних видань. 

Фонд сектору налічує понад 30 тис. найменувань друкованих видань. Це і нотні навчальні посібники для музичного виховання у дитячому садку, нотні видання для музичного виховання у загальноосвітній та музичній школах, репертуарні збірники, ноти творів народної музики, збірники музичних творів до кінофільмів, пісенники, творча спадщина видатних українських та європейських композиторів ХVIII – XX ст., які писали музику для різних музичних інструментів: Й. С. Баха, Л. Бетховена, К. Дебюссі, Ф. Ліста, Ф. Мендельсона, В. А. Моцарта, К. Сен-Санса, Шопена, М. Скорика, С. Людкевича; грамплатівки із записами відомих українських та зарубіжних виконавців…

Увазі учасників години натхнення був представлений перегляд літератури – своєрідний путівник світом музики з цікавими історіями з життя найзнаковіших постатей музичного пантеону, унікальними шедеврами класиків музичного мистецтва.

В. Сухомлинський писав: «Пізнання світу почуттів неможливе без розуміння і переживання музики, без глибокої духовної потреби слухати музику і діставати насолоду від неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає у світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання, по суті, є основою емоційної, естетичної, моральної культури».

пʼятниця, 7 квітня 2023 р.

Екскурсія виставкою авторської ляльки


Сьогодні у відділі мистецтв знову гості! Студенти та викладачі кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відвідали виставку авторської ляльки «Прийшла Весна-паняночка!».
Ця експозиція вже привернула увагу багатьох поціновувачів авторських іграшок і ляльок. 
Працівники відділу мистецтв знайомили екскурсантів із унікальними «живими ляльками», зробленими власноруч та у єдиному екземплярі; розповідали про авторів, що їх створили та про техніки виготовлення експонатів. 

вівторок, 4 квітня 2023 р.

Книжкова виставка-портрет «На крилах пісні»

 

Весною сповнене життя

Минає швидко,

Пішла з весни у небуття

Прекрасна Квітка.

Росла, цвіла в чужім краю,

Свій рід шукала,

Та Батьківщину все свою,

В думках плекала…

До мрій своїх в весняний день

Пішла за снами,

  Красу заквітчаних пісень

                                                       Лишила з нами.

                                                                 Т. Чорновіл

понеділок, 3 квітня 2023 р.

Запрошуємо на лекцію-концерт!



 У квітні Квітці Цісик виповнилося б 70 років…

Усіх шанувальників її творчості запрошуємо на лекцію-концерт  «Квітка Цісик – душа України», присвячену легендарній американці українського походження.