29 квітня 2023 року у відділі мистецтв відбулося відкриття виставки картин молодого талановитого художника-аматора Дмитра Астахова «Гармонія у чорно-білому».
Анонси
субота, 29 квітня 2023 р.
середа, 26 квітня 2023 р.
вівторок, 25 квітня 2023 р.
Майстер-клас «Дівчинка-україночка»
понеділок, 24 квітня 2023 р.
Майстер-клас із зачіски та мистецтва візажу «Національна ідентичність в українському образі»
Із сивої давнини, із ледь примерклих з часом фресок, із легенд, казок, пісень і наукових досліджень приходять до нас образи та настрої далекого минулого. Український народний одяг, головні убори, зачіски, взуття формувалися під впливом кліматично-географічних, соціально-економічних обставин, складностей політичного й культурного розвитку.
Волоссю наші предки надавали головного, сакрального значення. Вони вважали, що саме через волосся тіло черпає силу.
Які чоловічі стрижки були розповсюджені за козацьких часів? Чому у козаків були довгі чуби? Жіночі зачіски – які вони? На ці та інші питання отримали відповіді під час майстер-класу із зачіски та мистецтва візажу «Національна ідентичність в українському образі», який відбувся 24 квітня 2023 року у відділі мистецтв. Учасниками майстер-класу стали учні 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги .
Назар Божинський, доцент кафедри дизайну НН Інституту культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка, підготував змістовну розповідь про стародавні чоловічі стрижки: «під чуб», «під польку», «під макітру», «чуприна». Ці способи були поширені у багатьох народів, але в деталях відрізняються, мають свій національний колорит. Продемонстрував Назар Божинський і найпоширеніші жіночі зачіски.
Родзинкою став майстер-клас із візажу, який провела Оксана Гетьман, викладачка кафедри дизайну. На обличчі дівчини-моделі яскравими кольорами притягував погляди присутніх макіяж в стилі головної героїні мультфільму «Мавка. Лісова пісня».
пʼятниця, 21 квітня 2023 р.
четвер, 20 квітня 2023 р.
Альманах «Народжені у вишиванці: українки в історії»
вівторок, 18 квітня 2023 р.
пʼятниця, 14 квітня 2023 р.
Лекція «Український модерн»
середа, 12 квітня 2023 р.
вівторок, 11 квітня 2023 р.
Великодній вернісаж у відділі мистецтв
Вона приурочена світлому святу Воскресіння Христового, яке символізує перемогу життя над смертю, зміцнює віру, спонукає до добра і милосердя!
субота, 8 квітня 2023 р.
Лекція-концерт «Квітка Цісик – душа України»
«Мені тато дав любов до української пісні, мені тато показав, що то є – українська пісня. І яка вона є лірична, і яка вона – промовляє до серця».
Година натхнення «Чарівний світ мистецтва»
На зустріч із прекрасним 7 квітня 2023 року до відділу мистецтв завітали студенти та викладачі НН інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Бібліотекарки підготували змістовну розповідь про історію і сьогодення Бібліотеки, докладно зупинившись на роботі відділу мистецтв: ознайомили гостей з яскравими виставками, експонованими у затишному залі, акцентувавши увагу на музичних перлинах сектору нотних видань.
Фонд сектору налічує понад 30 тис. найменувань друкованих видань. Це і нотні навчальні посібники для музичного виховання у дитячому садку, нотні видання для музичного виховання у загальноосвітній та музичній школах, репертуарні збірники, ноти творів народної музики, збірники музичних творів до кінофільмів, пісенники, творча спадщина видатних українських та європейських композиторів ХVIII – XX ст., які писали музику для різних музичних інструментів: Й. С. Баха, Л. Бетховена, К. Дебюссі, Ф. Ліста, Ф. Мендельсона, В. А. Моцарта, К. Сен-Санса, Шопена, М. Скорика, С. Людкевича; грамплатівки із записами відомих українських та зарубіжних виконавців…
Увазі учасників години натхнення був представлений перегляд літератури – своєрідний путівник світом музики з цікавими історіями з життя найзнаковіших постатей музичного пантеону, унікальними шедеврами класиків музичного мистецтва.
В. Сухомлинський писав: «Пізнання світу почуттів неможливе без розуміння і переживання музики, без глибокої духовної потреби слухати музику і діставати насолоду від неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає у світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання, по суті, є основою емоційної, естетичної, моральної культури».
пʼятниця, 7 квітня 2023 р.
Екскурсія виставкою авторської ляльки
Ця експозиція вже привернула увагу багатьох поціновувачів авторських іграшок і ляльок.
Працівники відділу мистецтв знайомили екскурсантів із унікальними «живими ляльками», зробленими власноруч та у єдиному екземплярі; розповідали про авторів, що їх створили та про техніки виготовлення експонатів.
четвер, 6 квітня 2023 р.
вівторок, 4 квітня 2023 р.
Книжкова виставка-портрет «На крилах пісні»
Минає швидко,
Пішла з весни у
небуття
Прекрасна Квітка.
Росла, цвіла в
чужім краю,
Свій рід шукала,
Та Батьківщину все
свою,
В думках плекала…
До мрій своїх в
весняний день
Пішла за снами,
Красу заквітчаних
пісень
Лишила з нами.
Т. Чорновіл
понеділок, 3 квітня 2023 р.
Запрошуємо на лекцію-концерт!
У квітні Квітці Цісик виповнилося б 70 років…
Усіх шанувальників її творчості запрошуємо на лекцію-концерт «Квітка Цісик – душа України», присвячену легендарній американці українського походження.