середа, 24 січня 2018 р.

Розмаїтий світ мистецтва

24 січня у залі мистецтв обласної бібліотеки на вернісажі виставок живопису «Золоті гори» та «Я закохана у квіти» свої роботи презентували полтавські митці Леонід Колєсніков та Володимира Кравченко.
Авторів об’єднує те, що вони – аматори. А ще той факт, що  свою любов до природи вони виношують у своїх картинах.
Якщо для Леоніда Олеговича це вже не перша виставка, то у Володимири Іванівни – дебют. Вона вперше влаштовує виставку в обласній бібліотеці.
Картини мандрівника, біолога за професією та художника за станом душі, члена творчого об’єднання «Художник», учасника численних виставок в Україні і за кордоном, Леоніда Колєснікова подобаються багатьом.

вівторок, 23 січня 2018 р.

Творець шедеврів історичного жанру

До 170-річчя від дня народження В.І. Сурикова провідні бібліотекарі відділу мистецтв Наталія Прийма та Віра Саранцева підготували перегляд із циклу «Сузір’я видатних». На ньому представлені матеріали, з яких можна дізнатися багато цікавих фактів про художника та його картини. 
Василь Іванович Суриков – видатний художник, майстер історичної картини. Він поєднав традиції історичного романтизму з мальовничим новаторством. Народився у Красноярську 12 (24) січня 1848 р. в родині канцелярського службовця, вихідця з старовинного козацького роду. 
Вже в студентські роки проявив себе як майстер історико-асоціативних образів (навчався в Академіі мистецтв).

неділя, 21 січня 2018 р.

Поет, співак, людина...

«Я не люблю, коли наполовину»… Під такою назвою в атмосфері теплоти, поваги та взаєморозуміння 21 січня у літературній вітальні ПОУНБ ім. І.П. Котляревського відбувся поетично-музичний вечір, присвячений 80-й річниці від дня народження Володимира Висоцького. Захід підготували працівники відділу мистецтв. 
За 42 роки, відведені Висоцькому долею, він зробив досить для того, щоб стати справжньою легендою. Творчість поета забороняли, але його рядки стали крилатими фразами.

середа, 17 січня 2018 р.

Володимир Білоус – творець полтавських пам’ятників

22-го січня 70-річчя з дня народження відзначив би скульптор Володимир Іванович Білоус – заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Володимир Білоус створив численні пам'ятники, меморіальні дошки, погрудя відомих особистостей тощо. 
17 січня у літературній вітальні ПОУНБ ім. І.П. Котляревського була проведена лекція «Творець полтавських пам’ятників» із циклу «Арт-мандрівки вулицями Полтави», присвячена життю і творчості полтавського скульптора.

Володимир Білоус народився 1948 року, у селі Оболонь Семенівського району. В Оболоні у 1894 році народився ще один славетний український скульптор – Леонід Позен, автор чудових пам’ятників І.П. Котляревському та М.В. Гоголю в Полтаві. 
Від діда Пилипа Павловича, який умів робити миски, ложки, сопілки, працював з деревом та глиною, успадкував Володимир здібність до образного мислення і малювання. А перші свої скульптури хлопчик ліпив з тіста біля бабусі, яка випікала вироби онука у печі.
Володимир відвідував гурток юних художників, який діяв в Оболоні. А коли у 1963 році закінчив місцеву восьмирічну школу, він став учнем відділення кераміки Миргородського технікуму імені Миколи Гоголя. Тут він відчуває сильний потяг до скульптури, тут визначається мета його життя.

неділя, 14 січня 2018 р.

Зупинися, мить! Ти прекрасна...

14 січня поціновувачі фотомистецтва зібралися у відділі мистецтв обласної бібліотеки з приводу відкриття нової виставки світлин Володимира Короткова, яка має назву «Полтава. Зимова краса». 
Захід почався з музичних привітань від солістки ансамблю пісні і танцю України «Лтава» Віри Мотчаної, у виконанні якої прозвучали щедрівки – добрі побажання-привітання с зимовими святами. І це було дуже доречно, адже 14 січня святкують Старий Новий Рік, а ще в цей день шанують Святого Василя.  
Автор світлин – Володимир Сергійович Коротков народився в Харкові 1952 року. За освітою інженер-механік. Захоплюється фотографією ще зі школи. Своїм покликанням вважає науку – технологію машинобудування по обробці металів при створенні машин і механізмів. Понад 35 років працював на Полтавському турбомеханічному заводі на інженерних посадах. Активно займався технічною творчістю, раціоналізацією виробництва. Працював також у міському методичному кабінеті управління освіти провідним фахівцем у центрі інноваційних технологій. Та справжнім захопленням Володимира Сергійовича залишається фотографування.
Художник ставить за мету передати красу рідного міста з різних ракурсів. А тому полюбляє знімати Полтаву будь якої пори року, за будь якої погоди. Багато уваги митець приділяє репортажному фото та пейзажним зйомкам.

четвер, 11 січня 2018 р.

Ювіляри січня – корифеї театру та кіно

Великий перегляд літератури підготовлений у відділі мистецтв ПОУНБ ім. І.П. Котляревського (провідні бібліотекарі Наталія Прийма та Віра Саранцева). Він присвячений видатним діячам культури – ювілярам першого місяця зими і має назву «Корифеї театру та кіно». 
Світу мистецтва є що відмітити в січні. 2 січня народилась Галина Гілярівна Яблонська – українська акторка героїчного плану, відома громадська діячка. Народна артистка УРСР (1982 р.). Член Національної спілки театральних діячів України, актриса Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, володарка театральної премії родини А. М. Бучми «Бронек», Президент Міжнародної Ліги «Матері і сестри – молоді України», художній керівник Героїчного театру «Пам'ять».

середа, 10 січня 2018 р.

Мистецький проект «Мальва»

Новий цікавий мистецький проект «Мальва» розпочав своє існування у відділі мистецтв обласної бібліотеки. А все завдяки Євгену Пілюгіну – заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреату обласної премії імені І.П. Котляревського. 
10 січня Євген Іванович провів майстер-клас декоративного розпису для тих, хто любить творчість і цікавиться народним мистецтвом. Митець продемонстрував основні прийоми створення елементів і побудови композицій декоративного розпису, який знову набуває популярності. 



Присутні мали нагоду спробувати попрацювати із основними елементами декоративного розпису власноруч. Яскравий і радісний розпис, який оспівує красу рідної природи, не тільки створює піднесений настрій, а й ще навчає радості творіння.

пʼятниця, 5 січня 2018 р.

Віртуальна виставка «Історик, композитор, просвітянин»

  Згадайте предків ваших, щоб історія перед вами
                                                                             не згасла, і золотої нитки не губіть. 
 О. Кобилянська 
7 січня 2018 року виповнюється 165 років від дня народження Миколи Миколайовича Аркаса (1853-1909) – видатного українського композитора, історика, поета-лібретиста, засновника миколаївської «Просвіти», мецената, музично-громадського діяча, дитячі та юнацькі роки якого пройшли на території Миколаївщини. Він зробив значний внесок у розвиток і популяризацію української національної культури. У цьому році виповнюється також 110 років із часу виходу у світ науково-популярної праці М. Аркаса «Історія України-Русі». 
Микола Миколайович Аркас народився у Миколаєві 7 січня 1853 р. (26 грудня 1852 р.). Походив із старовинного грецького роду, представники якого пустили коріння в Україні наприкінці ХVII ст. Батько М.М. Аркаса – Микола Андрійович Аркас (1816-1881 рр.) був адміралом, генерал-ад'ютантом, головним командиром Чорноморського флоту, засновником пароплавства на Каспійському морі, з 1871 до 1881 р. був командиром порту і військовим губернатором Миколаєва. Мати Миколи Аркаса була з давнього козацького роду Богдановичів. Вона прищеплювала синові любов до народних звичаїв, казок, пісень. 
Навчався Микола в Одеській приватній гімназії Стародубцева. В 1875 р. закінчив природознавчий факультет Новоросійського університету. Саме у студентські роки зростає інтерес Аркаса до історичного минулого України. Він вивчає народні пісні, кобзарське мистецтво. Записав близько 400 народних пісень, романси «Я не можу тобі розказать про любов», «Не співай нам тепер, бандуристе» та ін. У 1879 та 1890 роках видав два випуски «Збірок українських пісень з музикою».

вівторок, 2 січня 2018 р.

Різдвяні фантазії Сальвадора Далі

Один з найвидатніших сюрреалістів ХХ століття, загадковий, фантастичний, Сальвадор Далі (1904-1989 рр.) на замовлення фармацевтичної компанії Hoechst Iberica зі штаб-квартирою в Барселоні малював різдвяні листівки з 1958 по 1976 рік Вони розсилалися лікарям і фармацевтам по всій Іспанії. 
Сьогодні експозиції різдвяних листівок «Надалес», створених художником, можна побачити у Театрі-музеї Сальвадора Далі (у Фігерасі). Звичайно, листівки ці – фантастичні. В них поєднані мистецтво й наука.