середу, 6 січня 2021 р.

Онлайн-виставка «Хроніки різдвяно-новорічної листівки на прикладі колекції Юрія Меліхова»

                           

                        Сьогодні разом із учнями групи ОІФ-42 Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського (класний керівник В. М. Гайдамака) переглядали ретро-листівки – справжні атрибути святкового настрою, які люди відправляли до Різдва та Нового року у минулому столітті.
Тоді не було груп у Viber та Facebook. Із зимовими святами своїх родичів, друзів, знайомих вітали за допомогою листівок – підписували неймовірну  кількість!
В зібранні полтавського колекціонера Юрія Меліхова різдвяні та новорічні поштівки займають особливе місце. Це вітальні листівки від початку до кінця ХХ століття.  
Деякі з них виготовлені 100-115 років тому. І вони особливо вражають своїм художнім оформленням, різноманіттям сюжетів, цікавими написами на зворотах. Ці невеличкі маркери часу дозволяють відчути дух епохи. 

Під час онлайн-виставки згадали історію виникнення та розвитку різдвяно-новорічної листівки.Деяким з представлених на виставці поштовим карткам більше ста років, та переглядаючи їх, все ще відчуваєш тепло та актуальність побажань. 

А ми нагадуємо, що й зараз можна надіслати друковану листівку своїм рідним і близьким с особистими привітаннями! 

https://youtu.be/Q5GJWZ20XKY
Немає коментарів:

Дописати коментар