неділя, 26 січня 2025 р.

«Життя, вишите нитками»: творча зустріч з Наталею Ромою

У відділі мистецтв обласної бібліотеки сьогодні панувала тепла та творча атмосфера. «Життя, вишите нитками» – саме під такою назвою тут відбулася давно очікувана зустріч із Наталею Ромою.


Довідка:



Наталя Вікторівна Рома (Кременчук) – майстриня художньої вишивки, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України; носій елемента нематеріальної культурної спадщини «Технологія виконання вишивки «білим по білому» м. Решетилівка Полтавської області».
Випускниця Решетилівського училища художніх промислів (1989-1991 рр.), відділення ручної та машинної вишивки (Решетилівський художній ліцей м. Решетилівка Полтавської області). Майстри виробничого навчання: К. Таранець, Т. Шаратіна.


Багато робіт майстрині мають автентичні візерунки (засновані на першоджерелах). Наталя знаходить в інтернеті фото старовинних речей та починає по них створювати нову сукню чи сорочку. Так, вона виконала роботу за сорочкою Івана Франка, яка зберігається у фондах Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.
Крім того, майстриня виконала роботу для унікального проєкту UA.Heritage  «Онлайн-музей ДНК української вишивки авангарду». Вона по-новому відшила скатертину, яка належала  родині Наталії Давидової (ця жінка на початку ХХ століття заснувала у селі Вербівка поблизу міста Кам'янка Черкаської області вишивальну артіль. Саме майстрині унікальної вербівської артілі створювали вишиті композиції за ескізами професійних художників – Олександри Екстер, Казимира Малевича, Ніни Генке-Меллер та інших).
Але перевагу майстриня все ж таки надає білому кольору. Біла вишивка на білому полотні виглядає по-особливому святково. Колись пані Наталія обрала для себе техніку вишивки «білим по білому» і не зраджує їй.
2018 р.  – Переможниця загальноміського конкурсу "Вишиваний Кременчук" у номінації "Краща авторська вишиванка" та у номінації "Приз глядацьких симпатій"
2019 р. – Виставка "Візерунки, що оживають на полотні" Картинна галерея Наталії Юзефович, м. Кременчук.
2020 р. – Переможниця загальноміського конкурсу "Вишиваний Кременчук" у номінації у номінації "Приз глядацьких симпатій".
2021 р. – Переможниця загальноміського конкурсу "Вишиваний Кременчук" у номінації "Краща доросла вишиванка".
2022 р. – Куратор у м. Кременчук Всеукраїнського культурно-мистецького вишивального проєкту "З Григорієм Сковородою у серці", приуроченого 300-річчю від дня народження Г.С. Сковороди, започаткованого Меморіальним музеєм Г.С. Сковороди Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав".
2022 р. – Виставка "Мистецтво в часи ВІЙНИ" м. Київ.
2022 р. – Персональна виставка "Орнаменти долі" Кременчуцька міська картинна галерея.
У якості волонтерки (художнього, так би мовити, наставника) відвідує гурток любителів вишивки "Чарівнички" при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського района м. Кременчука.
Учасниця проєкту "ДНК української вишивки авангарду" м. Київ.
Роботи майстрині неодноразово брали участь у конкурсі-виставці «Кращій твір року», який проводить Національна спілка майстрів народного мистецтва України (м. Київ).
Майстриня бере участь в обласних виставках та фестивалях народної творчості "Решетилівська весна", "Гелон-фест".



Під час зустрічі мисткиня поділилася історією свого творчого шляху. Розповіла про те, якою була перша робота, виконана на замовлення; про  джерела натхнення, які вплинули на її роботи; а також розкрила цікаві подробиці створення своїх робіт.



Говорили про давні техніки вишивання, про обереги, про вишивку - як вид народного декоративного мистецтва, обговорювали мистецтво сучасної вишивки. 
Учасники творчої зустрічі також переглянули відеоролики Наталі Роми, які набирають мільйони переглядів в TikTok та Instagram.

 

Слова подяки й захоплення Наталі Ромі висловили присутні у залі гості – народні майстри, які поділилися теплими спогадами (а їх накопичилось чимало за багаторічну плідну співпрацю), друзі та шанувальники творчості майстрині.






Дякуємо пані Наталі за візит до нашої бібліотеки! Зустріч знайшла відгук в душах присутніх, вона була цікавою та пізнавальною, і стала захоплюючою подією для кожного поціновувача народного мистецтва.
Дуже  творчою і активною була також аудиторія. Усім вдячні за цікаві питання, за посмішки та чудовий настрій! 

Родзинкою творчої зустрічі був виступ заслуженої артистки України, членкині Національної всеукраїнської музичної спілки Олени Мальцевої та члена Національної всеукраїнської музичної спілки Івана Темченка. 






Неочікуваним та приємним сюрпризом для публіки став виступ поетеси, арт-волонтерки Олесі Чайки.




Охочих дізнатись більше про неї, Наталя Рома запрошує слідкувати за її творчістю у соціальних мережах:

  Instagram:   https://www.instagram.com/roma_natalka/

Facebook: https://www.facebook.com/natalia.roma.14/


Немає коментарів:

Дописати коментар