вівторок, 7 листопада 2023 р.

І вишите життя на полотні…

Щороку 9 листопада разом із Днем української писемності та мови  відзначаємо Всеукраїнський день працівників культури тa майстрів народного мистецтва. 
А от на 10 листопада припадає Міжнародний день вишивальниць. Його започаткували зовсім недавно – 2013 року. А дата обрана зовсім не випадково. Саме в цей день вшановують пам'ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць.
Обидва свята мають пряме відношення до мисткині, яка представляла 7 листопада власну творчість у жанрі художньої вишивки. Виставка її робіт має назву «І вишите життя на полотні…».Не уявляє свого життя без вишивання Олена Адамівна Наталенко – народна майстриня художньої вишивки, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України.Народилася вона на Рівненщині. Зовсім маленькою, у шість років, від мами і бабусі навчилася вишивати.
У 1978 році, після закінчення філологічного факультету Рівненського педагогічного інституту, за направленням, приїхала працювати на Полтавщину. 45 років викладає українську мову та літературу в Гребінківській гімназії. 
Вчителька вищої категорії Олена Адамівна Наталенко надзвичайно радіє кожному успіху своїх вихованців. Учні ж люблять і поважають свою Вчительку, називають її «душею, вишитою червоними і чорними нитками» та «букетом людських чеснот»…
Більше 25 років Олена Адамівна веде гурток вишивання «Берегиня», що діє при гімназії.
Щороку бере участь у 8-10 виставках. Проводить майстер-класи з народної вишивки.
До 2022 року щорічно відвідувала міжнародний фестиваль «Гребінчині вечорниці» у селі Мар'янівка Гребінківського району Полтавської області.
Неодноразово брала участь у відкритому регіональному мистецькому фестивалі «Решетилівська весна»; у виставковому проєкті Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського «Різдвяний вернісаж»; у Всеукраїнській виставці-конкурсі традиційного народного мистецтва «Кращий твір року» (НСМНМУ, м. Київ).
У 2021 р. отримала  І місце у відкритому регіональному огляді-конкурсі творів майстрів народного мистецтва вишивки «Вишивана краса Полтавщини» (село Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області).
У 2021 р. у Лубенській галереї образотворчого мистецтва відбулося відкриття персональної виставки О.А. Наталенко.
Є постійною учасницею культурно-мистецьких заходів у м. Гребінка.
Роботи О.А. Наталенко є в Гребінківському міському краєзнавчому музеї та у Канівському музеї Тараса Шевченка. 


Телесюжет «Вишиваний рушник – щира серця сповідь» від Центру професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради:Щиро вітали Олену Адамівну з відкриттям виставки: Ірина Троцька – головна спеціалістка відділу культури і туризму Гребінківської міської ради; Людмила Безвиненко – в.о. директора Гребінківського краєзнавчого музею; Євген Пілюгін – заслужений майстер народної творчості України, голова ПОО НСМНМУ, співорганізатор виставки.
Експозиція виставки Олени Наталенко «І вишите життя на полотні…», яка діятиме у відділі мистецтв обласної бібліотеки до кінця листопада 2023 р., налічує більше 50 різнопланових робіт. Це рушники, серветки, сорочки, костюми, сукні, скатертини, ікони. 


Немає коментарів:

Дописати коментар