четвер, 27 січня 2022 р.

Ювіляри року зі світу музики: Франц Шуберт31 січня виповнюється 225 років від дня народження видатного австрійського композитора Франца Шуберта
Він був яскравим представником романтичного стилю в музиці. Залишив величезну спадщину майже в усіх відомих музичних жанрах: інструментальній музиці, духовно-хоровій, пісенній. 
За один тільки 1815 рік (йому було тоді 18 років) він написав стільки творів, скільки інші композитори створюють упродовж життя: 4 музичні драми, 2 меси, струнний квартет, 2 сонати для фортепіано, 144 пісні. За своє коротке життя (прожив 31 рік) він створив 1500 творів. 
Ним написано 9 симфоній, 13 уверюр для симфонічного оркестру, 22 сонати для фортепіано, 8 експромтів, 6 музичних моментів, фантазії, тріо, квартети для різноманітних інструментів, декілька опер, 2 вокальні цикли, 600 пісень.
До роковини автора дивовижних за своєю красою та досконалістю творів, композитора, в голові якого мелодії кружляли з такою швидкістю, що він не встигав їх записувати, митця, який говорив, що з'явився на світ, щоб створювати музику, наша чергова виставка-портрет із циклу «Ювіляри року зі світу музики».

Немає коментарів:

Дописати коментар