В вечірній час, коли кругом
Сповите все глубоким сном,
Я любий голос відчуваю:
’’Тебе кохаю’’.
І я благаю : ‘’’Обізвись,
Приплинь до мене, в сні з’явись!’’
І знову ледве відчуваю:
’’Тебе кохаю’’.
Коли ж од щастя і од мук
Глушу ридань щасливих звук –
Я й крізь ридання відчуваю:
’’Тебе кохаю’’.
О. Журлива
Дійсно, таку пісню може створити людина, яка пережила в своєму житті почуття закоханості. Темі кохання одвічно приділялося значне місце в мистецтві.
Твори мистецтва, часто сповнені символізмом та емоційною глибиною, запрошують глядачів до роздумів про людський стан, динаміку прихильності та міцність емоційних зв'язків закоханих.
Наприклад, Небесна Венера символізувала любов, яка збуджувала роздумами про вічне і божественне, Земна Венера являє красу, створену в матеріальному світі, а також продовження роду.
У Стародавньому Римі твори мистецтва, які стосувалися теми любові, сексуальності та еротики, були дуже популярні. У цей період любовні знаки, такі як кільця та монети, зазвичай використовувалися як символи кохання та відданості.
У творчості художників з Північної та Південної Європи Нової та Новітньої історії, ліричні образи виступають як ключовий механізм передачі внутрішніх емоцій та особистісного сприйняття світу.
Картина «Автопортрет із дружиною Ізабеллою Брант на тлі жимолості», створена Пітером Паулем Рубенсом близько 1609 року, зображує емоційну близькість між художником та його першою дружиною Ізабеллою Брант.
Твори Тіціана, такі як "Венера і Адоніс" або "Міфічні коханці", яскраво відображають емоції та пристрасть закоханих.
У одному з найвідоміших зображень поцілунку в світі, він зобразив чуттєві обійми пари, які переходять у ніжний поцілунок.
"Закохані" Рене Магрітта – захоплююча та загадкова картина, що втілює фірмовий сюрреалістичний стиль художника, кидаючи виклик традиційним уявленням про реальність та сприйняття.
Бачимо також звернення митців до душевної пісні, яка оспівує споконвічні почуття любові, закоханості, пристрасті.
Отже, мистецтво у будь-якій історичній епосі відігравало важливу роль у відображенні та розумінні кохання, почуттів, емоцій. Художники завжди прагнули зобразити мотиви кохання через призму власного, або чужого життєвого досвіду, переживань.
Твори, які висвітлюють та оспівують таке високе почуття – КОХАННЯ, представлено на виставці, що діє у відділі мистецтв під назвою ’’Живописні історії кохання’’.
Немає коментарів:
Дописати коментар