Анонси

четвер, 12 грудня 2024 р.

Книжкова виставка «Творці дивосвіту»


Полтавщина завжди славилася талановитими родинами майстрів, що займалися різними видами народних ремесел. Це зафіксували багато дослідників та істориків як нашого краю, так і поза його межами. 
Гортаючі літературні джерела, можна звернути увагу, що родові заняття однією справою найповніше здійснювалися в гончарно-керамічному ремеслі й мистецтвах. Так, у регіоні сьогоднішнього Опішного ще з XIX ст. беруть свій початок творення глиняно-вогневих див родини Багріїв, Гладиревських, Біляків, пізніше – Пошивайлів, Омеляненків, Китришів. На Миргородщині в цій галузі панувала родина Бутенків, Пащенків. У кожній родині за гончарним кругом чи ліпленням іграшок працювало від 4-6 до 22 майстрів.


Не менш поширеними були й родинні осередки майстрів дереворізьблення та плетіння з рогози, лози, соломи. Серед таких відомі сїм’ї Юхименків, Голубів. В Полтаві – Алла та Володимир Маркар’яни. Рогозоплетінням відзначилися родина Власенків.



Нове слово у творенні сучасних килимів-гобеленів на Полтавщині належить родині Бабенків, Пілюгіних, Левадних.



Творча родина Пілюгіних – талановита та багатогранна. Євген Іванович – килимар, маляр, графік, його дружина Лариса Михайлівна – вишивальниця, доньки Наталія та Ольга поєднують обидві професії батьків – килимарство і вишивку.

Про творчі родини та і взагалі про майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини можна довго розповідати, але краще завітати до відділу мистецтв, де працівники розгорнули для своїх відвідувачів книжкову виставку під назвою «Творці дивосвіту», що містить велику кількість інформації саме з цієї тематики.


А ще, у відділі 22 грудня відкривається традиційна виставка декоративно-ужиткового мистецтва Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України «Різдвяний вернісаж».
Тож запрошуємо поціновувачів мистецтва завітати до нашого відділу!

Немає коментарів:

Дописати коментар